Poznańska Ławica nie należy może do największych lotnisk, ale oferuje coraz więcej ciekawych połączeń, i co ważne znajduje się bardzo blisko centrum miasta.

Z Poznania polecimy bezpośrednio do wielu europejskich miast, a także poza Europę. Do wielu miejsc można polecieć dosłownie za grosze.

Sam zdecydowanie preferuję loty właśnie ze stolicy Wielkopolski, gdyż dojazd do innego miasta to niepotrzebnie stracone godziny, a także dodatkowe koszty. 

Gdzie więc możemy polecieć z Poznania?

Polacy uwielbiają Chorwację, a z Ławicy mamy bezpośrednie połączenia z trzema miastami w tym kraju. Możemy polecieć do Puli, Zadaru i Splitu. To jest stan na maj 2022, niewykluczone jednak, że pojawią się kolejne kierunki.

Za niecałe 200 zł można polecieć do Budapesztu, jest sporo lotów do stolicy Węgier. Bezpośrednio polecimy też na greckie wyspy: Korfu, Kretę i Rodos. Ci, którzy mieliby ochotę poznać uroki słonecznej Malty, będą zadowoleni z połączenia do urokliwej Valletty.

Już na 64 zł znajdziemy loty do Billund, czyli duńskiego Legolandu. Lotnisko w Billund znajduje się blisko parku rozrywki i może to być świetny pomysł na weekendowy wypad z dzieciakami.

Billund może też być dobrym miejscem przesiadkowym na dalsze wyprawy, można stamtąd polecieć np. na Wyspy Owcze, albo na Islandię. 

Poza Europę tanio możemy polecieć do Izraela albo do Ammanu – stolicy Jordanii. Jordania jest krajem bezpiecznym i przyjaznym dla turystów. Do Ammanu znajdziemy loty za ok. 300 zł.

Kolejne możliwości dają loty czarterowe. Z biurami podróży możemy bezpośrednio polecieć do Meksyku, Tajlandii, na Kubę, Dominikanę czy na Zanzibar. W niektóre z tych miejsc polecimy Dreamlinerem.

Jak wyszukiwać tanie loty?

Jeśli chodzi o wyszukiwanie tanich lotów, to moja rada jest taka, że trzeba być elastycznym co do terminu i kierunku podróży. Można oczywiście siedzieć godzinami przed komputerem i próbować różnymi sposobami znaleźć jak najtańszy lot, ale czas też kosztuje.

Dlatego proponuję po prostu wejść na stronę skyscanner.pl, w rubrykę „Z” wpisać Poznań, a w rubrykę „Do”, np. Billund. W polach „Wylot” i „Powrót” wybieramy najtańszy miesiąc, a wyszukiwarka pokaże nam najtańsze połączenia.

Możemy też nie wybierać miasta docelowego, tylko wpisać „Wszędzie”, wtedy wyszukiwarka pokaże nam listę państw z szacowanymi cenami.

Również Ryanair na swojej stronie udostępnia wyszukiwarkę tanich lotów.

Pamiętajcie jednak, że niektóre lotniska są znacznie oddalone od centrum. Tak jest w przypadku lotnisk Sztokholm-Skavsta, Oslo czy Paryż. Dojazd z tych lotnisk do centrum miasta, to większy koszt niż cena biletu lotniczego.

Życzę więc pomyślnych lotów i wielu wrażeń podczas wojaży.

Podobne artykuły:

10 miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Poznaniu

10 nieoczywistych rzeczy, które możesz zrobić w Poznaniu

Poznań. Weekend w plenerze – relaks, kino, muzyka – najlepsze miejsca

Kawa na dachu z widokiem na Poznań