Są takie miejsca w Poznaniu, gdzie wypijecie kawę albo kieliszek dobrego wina, delektując się równocześnie widokiem zabytkowych kamienic. To może być również pomysł na romantyczną kolację przy zachodzie słońca. Znalazłem dla Was 4 miejsca z widokiem na Poznań, które jak się okazuje są mało znane nawet poznaniakom.

Taras na dachu Hotelu Kolegiacki

Taras na dachu Hotelu Kolegiacki to miejsce tuż obok Starego Rynku. Z tarasu roztacza się ładny widok na Stare Miasto, można podziwiać dachy zabytkowych kamienic, a także bardzo dobrze widać dawne Kolegium Jezuickie i kościół farny przy placu Kolegiackim. Mają dobrą kawę i desery.

Na taras wjedziecie windą z holu hotelu, a ostatni, krótki odcinek na sam dach, trzeba pokonać schodami. Pewnym minusem jest to, że taras jest słabo osłonięty przed słońcem, w miejscach nieosłoniętych trudno wytrzymać w upalne dni.

Adres: Taras na dachu Hotelu Kolegiacki, Plac Kolegiacki 5.

Twelve Cocktail Bar

Drugie miejsce, z którego możecie podziwiać Poznań z dachu, to Twelve Cocktail Bar. Twelve  znajduje się na dachu jednej z najpiękniejszych poznańskich kamienic, na 5 piętrze kompleksu Młyńska 12.

Serwują tam przede wszystkim cocktaile, ale możecie do nich wpaść również na kawę albo sok. W czwartkowe wieczory organizowane są Jazzowe Czwartki z muzyką na żywo, a od niedawna także w środy odbywają się cykliczne wieczory muzyczne. Widok  na Poznań moim zdaniem jeszcze lepszy niż z tarasu Hotelu Kolegiacki.

Adres: Twelve Cocktails & CO., ul. Młyńska 12.

Restauracja Gajowa12

Niewiele osób wie, że również Restauracja na Gajowej posiada taras widokowy, są tam właściwie dwa tarasy. Sama restauracja znajduje się na parterze budynku i posiada bardzo ładny wystrój z piecem kaflowym, który nadaje klimat temu miejscu.

Na tarasy trzeba wjechać windą. Z pierwszego tarasu roztacza się ładny widok na Stare Zoo i ulice Grunwaldzką oraz Bukowską. Z drugiego tarasu mamy widok na Bałtyk. Bardzo dobrze są też widoczne tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdyż miejsce to znajduje się naprzeciwko MTP.

Adres: ul. Gajowa 12.

Taras widokowy Galerii MM

Ostatnie miejsce to Galeria MM przy skrzyżowaniu ulic Św. Marcina i alei Marcinkowskiego. Na trzecim poziomie znajduje się taras widokowy, który jest częścią centrum handlowego. Jest tam również restauracja.

Widok z tego miejsca nie jest jednak już tak imponujący. Widać aleje Marcinkowskiego i ul. Podgórną. Warto jednak odwiedzić to miejsce, tym bardziej, że są tam organizowane różne wydarzenia. Między innymi Restauracja „Na Tarasie” organizuje Niedzielny Chillout z muzyką na żywo.

Pamiętajcie, że tarasy widokowe na dachach są czynne zazwyczaj w okresach kwiecień-październik. Mogą być też niedostępne w czasie złej pogody, wtedy najlepiej zadzwonić i upewnić się czy taras będzie otwarty.

Jeśli znacie jeszcze inne, podobne miejsca w Poznaniu, gdzie można się napić kawy, podziwiając panoramę Poznania, to dajcie znać w komentarzach. Początkowo planowałem jeszcze napisać o MUS bar&view w wieżowcu Bałtyk, z którego roztacza się piękny widok na Poznań. Porzuciłem jednak ten pomysł z dwóch powodów: po pierwsze nie jest to taras na otwartym dachu, a po drugie Mus bar w okresie letnim jest otwarty tylko w piątki i w soboty, i to dopiero od godziny 17.00. Nie będziecie więc mieli zbyt dużo okazji, żeby wpaść do nich na kawę czy drinka.

Podobne artykuły:

Kawa w ogrodzie w Poznaniu. 9 urokliwych miejsc

7 pomysłów na weekendowy wypad z Poznania

Najlepsze pączki w Poznaniu. Pączuś i Kawusia

Przydatne linki:

Taras na dachu Hotelu Kolegiacki

Twelve Cocktails & CO.

Restauracja Gajowa12

Taras widokowy Galerii MM