Sezon na relaks w Poznaniu już otwarty. Jeśli zastanawiacie się, gdzie spędzić miło czas z przyjaciółmi, przy muzyce, popijając drinka albo kawę, to mam dla Was kilka propozycji.

Nocny Targ Towarzyski

Nocny Targ Towarzyski to spora przestrzeń, znajdująca się w starych halach naprawczych PKP, ma do zaoferowania sporo atrakcji

Jest to miejsce inspirowane azjatyckimi marketami. I rzeczywiście, gdy byłem na Nocnym Targu przypomniał mi się Train Night Market w Bangkoku. Można tu spróbować nowych dań i smaków serwowanych z food trucków i niewielkich stoisk.

Poznaniacy bardzo chętnie spędzają tu weekendowe wieczory, bo jest to świetne miejsce, żeby spędzić miło czas w dobrym towarzystwie.

Są tu także organizowane wieczorki taneczne, stand-up’y, targi kulinarne i wiele innych imprez. 

Nocny Targ Towarzyski znajduje się na ulicy Kolejowej 23, tuż przy Hetmańskiej.

KontenerART

KontenerART to miejsce, które cieszy się coraz większą popularnością wśród poznaniaków. Tutaj również można się zrelaksować przy muzyce, a dodatkową zaletą tego miejsca jest to, że znajduje się ono nad Wartą.

Odpoczywając w wygodnym leżaku, możemy więc spoglądać na znajdujący się po drugiej stronie rzeki Ostrów Tumski z katedrą.

Miejsce powstało dzięki inicjatywie niezależnego środowiska artystów i nazywane jest mobilnym centrum kultury i sztuki. Nic więc dziwnego, że ma opinię najciekawszego artystycznie miejsca w Poznaniu, również ze względu na ciekawą architekturę i bogaty program artystyczny.

W KontenerART dzieje się sporo. Ciekawe wydarzenia organizowane są nie tylko w weekendy, ale również w ciągu tygodnia.

Na przykład teraz organizowane są pokazy kina plenerowego, dlatego zaglądajcie do sekcji Co? Gdzie? Kiedy w Poznaniu, gdyż tam znajdziecie informacje, co w danym dniu dzieje się w KontenerART

Stary Port nad Wartą

Stary Port to nowa miejscówka na poznańskiej mapie. Znajduje się również nad Wartą, tuż przy Wartostradzie, obok mostu Chrobrego. 

Plażowy klimat, leżaki, muzyka w tle i dobra lokalizacja, to niewątpliwie zalety tego miejsca. Z tarasu na dachu, jak na dłoni widać zabudowę Ostrowa Tumskiego z katedrą.

Jest tu też oczywiście punkt gastronomiczny i zaplecze socjalno-sanitarne, co sprawia, że jest to świetna przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje plenerowe w Poznaniu. Sporo dzieje się też w Ogrodzie Szeląg, który zaprasza m.in. na niedzielne koncerty.

Z kolei w okolicach mostu Królowej Jadwigi i św. Rocha także znajdują się ciekawe miejscówki do wspólnego spędzania wolnego czasu. Tam również odbywa się sporo imprez towarzyszących, warsztaty dla dzieci, zajęcia z jogi, koncerty czy pokazy plenerowe.

Podobne artykuły:

Spacer po lesie bez wyjeżdżania z Poznania – najlepsze miejsca

7 najlepszych miejsc do biegania w Poznaniu

Najpiękniejsze miejsca na spacer w Poznaniu

Rezerwat Meteoryt Morasko i najwyższy szczyt Poznania

Ścieżka spacerowa w koronach drzew w Poznaniu