Początek Nowego Roku to czas planowania i ustalania celów. Jednym z najczęstszych noworocznych postanowień z dziedziny rozwoju osobistego i zdrowia jest:

W tym roku zacznę biegać.

Różnie potem bywa z realizacją tych celów, często jest tak, że mija luty, marzec, a my nie ruszyliśmy z naszymi postanowieniami. A więc, jeśli powzięliście sobie za cel na Nowy Rok rozpoczęcie biegania, to żeby nie skończyło się tylko na słomianym zapale, mam dla Was dwie rady.

Po pierwsze – nie czekajcie na odpowiedni moment, tylko zacznijcie biegać już dzisiaj. Czwartek czy piątek jest tak samo dobry, żeby zacząć, jak poniedziałek. Nie trzeba czekać na rozpoczęcie nowego tygodnia.

Po drugie – zapiszcie się od razu na zawody. Ja tak zrobiłem, kiedy dwa lata temu zaczynałem biegać – zapisałem się na zawody na 5 km. Nie był to wcale początek roku – zaczynałem w lipcu. W Poznaniu i okolicach odbywa się wiele różnych imprez biegowych. Jedną z imprez wartych polecenia jest Grand Prix Poznania w biegach. Są to 4 biegi: Bieg Walentynkowy, Bieg Zajączka Wielkanocnego,  Nocny Bieg Świętojański i Bieg Mikołajkowy. Można pobiec na dystansie 4,3 km lub 10 km. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem, 4,3 km będzie dystansem optymalnym.

Bieg Walentynkowy odbył się nad Jeziorem Rusałka

Warto więc ustalić sobie cel na 2020: ukończenie Grand Prix Poznania.

Każdy kto ukończy bieg otrzymuje pamiątkowy medal, medale z wszystkich 4 biegów złączone razem tworzą widok Poznania. Wiem, że nie dla wszystkich medale są ważne, ale samo zapisanie się na zawody będzie Was bardzo mobilizowało do treningów. No bo co, nie ukończysz biegu? Tego nikt nie chce, a więc musisz się ruszyć z domu i biegać. A medal będzie dodatkowo fajną pamiątką, tym bardziej, że w tej imprezie są one naprawdę piękne.

Bieg Zajączka Wielkanocnego odbył się nad Stawem Olszak

Ja ukończyłem Grand Prix Poznania 2019. Podczas biegów jest zawsze sympatyczna atmosfera, jak to wśród biegaczy. Po puchary biegają nieliczni, dla większości celem jest ukończenie zawodów, udowodnienie sobie, że stać mnie na to, że jestem w stanie to zrobić. Więc niczego nie musisz się obawiać. Nie będzie tak, że wszyscy ruszą jak zające, a Ty zostaniesz daleko z tyłu. Nic z tych rzeczy, każdy biegnie swoim tempem.

Bieg Świętojański nad jeziorem Strzeszyńskim

Warto zapisać się odpowiednio wcześniej, wtedy opłata startowa jest niższa, można też od razu zapisać się na wszystkie 4 biegi. Ja już się zapisałem na bieg Walentynkowy. Poniżej podam przydatne linki, a tutaj medale z Grand Prix 2019 i kilka zdjęć.

Bieg Mikołajkowy odbył się również nad jeziorem Strzeszyńskim

Podobne artykuły:

7 najlepszych miejsc do biegania w Poznaniu

Poznańska Piwna Mila – Bieg nie tylko dla biegaczy

62. rocznica Poznańskiego Czerwca ’56 i Bieg Pamięci

Przydatne linki:

Grand Prix Poznania w biegach

Strona Biegu Walentynkowego Poznań

Bieg Zajączka Wielkanocnego

Bieg Świętojański

Bieg Mikołajkowy