Rynek mieszkaniowy w Poznaniu, podobnie jak w całym kraju doświadczył w ostatnim czasie pewnych trudności, nie oznacza to jednak wstrzymania inwestycji deweloperskich. Można było zauważyć pewne spowolnienie, czego przyczyną były przede wszystkim wysokie stopy procentowe, a co za tym idzie zaostrzone kryteria przyznawania kredytów.

W najgorszym okresie ponad 80% potencjalnych nabywców straciło zdolność kredytową. Jednak teraz, w maju sytuacja jest już coraz lepsza i widać coraz większy optymizm.

Poznań kontynuuje budowę nowych mieszkań. Deweloperzy dostosowują swoje strategie działania do panujących realiów, jednocześnie kontynuując projekty rozpoczęte wcześniej.

Nowe mieszkania na Wildzie i Jeżycach

W Poznaniu realizowanych jest sporo inwestycji mieszkaniowych. Nowe osiedla powstają na Jeżycach i na Wildzie, a to są jedne z najbardziej pożądanych przez poznaniaków miejsc do zamieszkania.

Imponujący nowoczesny budynek powstaje przy ulicy Gothilfa Bergera na Wildzie. Znajdą się tam 134 apartamenty o różnej powierzchni, mieszczące się w zakresie od 33 do 131 mkw. Dużym atutem są przestronne tarasy, które sięgając powierzchni aż do 126 mkw, które sprawią, że miejsce to zyska jeszcze bardziej na atrakcyjności. Będą tam dostępne zarówno kawalerki, jak i lokale 2. 3. 4. i 5. pokojowe.

Również na Jeżycach, które ostatnio stają się niezwykle modną, wręcz kultową dzielnicą powstaje bardzo wiele nowych inwestycji zarówno nieco dalej od centrum – Nowe Ogrody, jak i w samym sercu Jeżyc. Tak zwane Nowe Jeżyce mają być jak nowa dzielnica.

Ale Nowe Jeżyce to nie tylko nowe mieszkania, lecz także strefy relaksu, place zabaw i nowy układ komunikacyjny. Wielką zaletą jest doskonała lokalizacja. Z Nowych Jeżyc do ścisłego centrum można się dostać w zaledwie kilka minut. W pobliżu są przystanki autobusowe i tramwajowe, dzięki czemu bez problemu dojechać można do każdego miejsca w Poznaniu. Na wyciągnięcie ręki są tereny zielone, można wybrać się na spacer do parku Sołackiego, czy ogrodu Botanicznego.

Rynek Wschodni

Nowa kameralna inwestycja powstaje we wschodniej części Poznania. Rynek Wschodni to pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 47 mieszkań, o powierzchni od 29 do 127 mkw. Zlokalizowany będzie przy ulicy Smolnej, tuż obok Rynku Wschodniego i ulicy Głównej. Stąd niedaleko do terenów nadwarciańskich, a także na Śródkę, czy Jezioro Maltańskie.

Nieco dalej od centrum

Nieco dalej od centrum również powstają nowe mieszkania. Jedno z nowych osiedli na Podolanach składać się będzie z imponującej liczby ponad 370 mieszkań. Ciekawym aspektem tego projektu jest różnorodność oferowanych lokali, które zadowolą zarówno singli, rodziny, jak i inwestorów poszukujących atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych. Niezależnie od potrzeb i preferencji, przyszli mieszkańcy będą mieli szeroki wybór dostępnych opcji, które spełnią ich oczekiwania.

Podolany w ostatnich latach bardzo się zmieniły

To oczywiście niejedyne inwestycje realizowane obecnie w Poznaniu. Na budowach na terenie naszego miasta nie widać przestojów, a kupujący mają do wyboru mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, a także domy w ciekawych miejscach.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku Poznańskie Klimaty oraz do zapisania się na newsletter i pobrania bezpłatnego przewodnika o Poznaniu.

Podobne artykuły:

Dlaczego warto zamieszkać w Poznaniu?

Jak kupić mieszkanie w Poznaniu? Praktyczny przewodnik

Dzielnice Poznania – Podolany

Jak znaleźć dobrego agenta nieruchomości w Poznaniu? Poradnik kupującego

Dzielnice Poznania – Jeżyce

Najpiękniejsze miejsca na spacer w Poznaniu