Papugarnia Kakadu na poznańskich Podolanach to miejsce stosunkowo mało znane, a na pewno godne polecenia. Można tutaj przebywać w towarzystwie kolorowych papug, zarówno małych, jak i większych gatunków i poczuć się jak w tropikach, nie wyjeżdżając z Poznania.

Miejsce to na pewno spodoba się dzieciom, ale także dorosłym. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych miejsc można tutaj z bliska zobaczyć, dotknąć i nakarmić jedne z najciekawszych tropikalnych ptaków. Papugi również chętnie siadają na ramieniu i pozują do zdjęć.

Pamiętajcie jednak, żeby przed wejściem do środka zdjąć okulary, zegarek, biżuterię. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa, gdyż papugi interesują się błyszczącymi elementami, o czym zresztą przypomni obsługa. Warto też zakupić karmę dla papug, które latają swobodnie po hali. Są oswojone i chętnie przylatują do odwiedzających, siadając na ramieniu i wyjadając karmę z kubeczków!

Papugarnia Kakadu znajduje się w Galerii Podolany na pierwszym piętrze, na ulicy Strzeszyńskiej 63. Najlepiej dojechać tam własnym autem lub autobusem nr 168.

Przydatne linki:

Strona internetowa Papugarnii Kakadu

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Zapraszamy do polubienia naszego profilu na facebooku Poznańskie Klimaty oraz do zapisania się na newsletter i pobrania bezpłatnego przewodnika o Poznaniu.

Podobne artykuły:

Najpiękniejsze miejsca na spacer w Poznaniu

Palmiarnia, wyjątkowa atrakcja Poznania

Ścieżka spacerowa w koronach drzew w Poznaniu