Na modnej ostatnio dzielnicy Jeżyce znajduje się miejsce, które zadowoli miłośników włoskiej kuchni. Dowiedziałem się o nich, kiedy koleżanka przyniosła mi ciekawą gazetkę, całą poświęconą ulicy Mickiewicza. Okazało się, że sponsorem tej gazetki są właśnie delikatesy Peretti. Pomyślałem, że warto by do ich pójść i dowiedzieć się czegoś więcej, a skoro sponsorują takie ciekawe gazetki to warto także o nich coś napisać.

Delikatesy Włoskie Peretti, oferują świeże sery, makarony, BIO produkty oraz dużo więcej. Mają również bogatą ofertę włoskich win. Są i słodycze włoskiej firmy Loacker, która ma siedzibę w Południowym Tyrolu. Firma ta specjalizuje się w produkcji czekolady i produktów pochodnych.

We wnętrzu znajduje się spora mapa, przedstawiająca miejsca, z których pochodzą sprzedawane produkty. Można też zamówić kanapkę na wynos i napić się włoskiej kawy  z ekspresu ciśnieniowego.

W Sali obok znajduje się dział z winami. Przy dużym stole można spotkać się przy kieliszku wina. Tutaj odbywają się też degustacje prowadzone przez certyfikowanego sommeliera.

A takie gazetki dostaniecie za darmo. Dużo w nich o ulicy Mickiewicza, również wywiady z ciekawymi ludźmi. I co za styl, warto poczytać.

A ostatnio zaparkowała w delikatesach legenda – kultowy włoski skuter Vespa.

Przydatne linki:

Delikatesy Peretti na Facebooku.