Do Starego Zoo na ulicy Zwierzynieckiej przychodziłem z rodzicami będąc jeszcze małym brzdącem. Z tego, co pamiętam, był tu lew, nosorożce, hipopotam., niedźwiedź polarny i legendarna mieszkanka Zoo – słonica Kinga. Jest to zresztą najstarszy działający bez przerwy ogród zoologiczny w Polsce i jeden z najstarszych na świecie. Ale o historii Starego Zoo będzie jeszcze okazja napisać w oddzielnym artykule.

Dzisiaj w ogrodzie zoologicznym na ulicy Zwierzynieckiej nie ma już dużych zwierząt. Od kilku lat zabytkowe Stare Zoo jest ogólnodostępnym parkiem do którego wstęp jest bezpłatny. Atrakcją dla dzieci jest park linowy czynny od wiosny do jesieni, są też samochodziki. Park linowy jest płatny i zdecydowanie warto wykupić bilet bez limitu przejść. Są punkty gastronomiczne, kawiarnia, lody, plac zabaw dla małych dzieci.

Są też zwierzęta, głównie gatunki udomowione, takie jak: kuce szetlandzkie, owce bretońskie, owce kameruńskie, osły, kozy i inne. Można również zobaczyć niewielkie rozmiarami zwierzęta egzotyczne.

Spacer po parku nie zajmie dużo czasu i na pewno nie zmęczy nawet maluchów. Dlatego zachęcam do odwiedzania Starego Zoo, bo to świetna propozycja kameralnego spaceru dla całej rodziny. A kiedy maluchy będą buszowały po parku linowym, można napić się kawy a potem wspólnie zjeść obiad.

Przydatne linki:

Zoo Poznań

Park linowy Poznań