Spacerując wśród drzew Ogrodu Dendrologicznego jesienno-zimową porą, po zapadnięciu zmroku, znajdziemy się w bajkowej krainie.

Magiczne zwierzęta, grzyby czy kwiaty tworzą niepowtarzalny klimat wzbogacony dodatkowo o efekty dźwiękowe, które towarzyszą nam w tej podróży.

Lumina Park w Poznaniu na terenie ogrodu dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego na poznańskim Golęcinie, pojawił się po raz pierwszy w 2021 roku.

W sezonie 2022-2023 przygotowano dla poznaniaków multimedialny spacer połączony popkulturową opowieścią. Znajdziemy się m.in. w lesie Sherwood, gdzie spotkamy Robin Hooda, słynnego łucznika walczącego z szeryfem z Nottingham.

Przeniesiemy się też do podwodnego świata Kapitana Nemo z powieści Juliusza Verne’a i jego okrętu Nautilius.

Pojawi się także legendarny potwór o wyglądzie gigantycznego goryla zwany King-Kongiem.

Postacie z filmów i książek towarzyszyć nam będą na całej trasie. Oprócz Robin Hooda i King-Konga, spotkamy także indiankę Pocahontas z popularnego serialu animowanego. 

Poznamy lasy mroźnej Europy, a także indyjskiej dżungli, by w końcu znaleźć się w Parku Jurajskim. 

To atrakcja nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. W parku nie ma limitu czasowego, zarezerwujcie sobie około 90 minut na spacer. Ja byłem nawet dłużej, ale zawsze robię sporo zdjęć. Jest punkt gastronomiczny, gdzie można się napić dobrego grzanego napoju.

Lumina Park to sezonowa atrakcja. Otwarty jest od końca października do lutego.

Jak dojechać?

Do parku dojedziecie komunikacja miejską, autobusami:  160, 164, 182, 191, 193, 195 – przystanek Wojska Polskiego, lub do przystanku Golęcin autobusami: 160, 164, 195.

Jeśli wybierzecie się samochodem, to miejsca parkingowe zlokalizowane są wzdłuż głównego wejścia do Ogrodu Dendrologicznego, przy ul. Warmińskiej oraz od strony ul. Wojska Polskiego, przy Uniwersytecie Przyrodniczym.

Przydatne linki:

Strona Lumina Park Poznań

Podobne artykuły:

Najpiękniejsze miejsca na spacer w Poznaniu

Spacer po lesie bez wyjeżdżania z Poznania – najlepsze miejsca

Rezerwat Meteoryt Morasko i najwyższy szczyt Poznania

Ścieżka spacerowa w koronach drzew w Poznaniu