Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zodiak i Strefa Zagrożenia Hałasem – koncert w Poznaniu granie

20 stycznia - 19:00

Strefa Zagrożenia Hałasem
Pięciu amigos, którzy preferują sake z buta
Kawał rytmicznego rocka zakorzenionego w punku. To właśnie mieli okazję usłyszeć przechodnie, którzy w 2013 znaleźli się w okolicy czempińskiego baru Ratuszowa gdzie czwórka znajomych postanowiła muzycznie zamanifestować swój bunt. Tak rodziła się Strefa Zagrożenia Hałasem, która już wkrótce zaczęła gromadzić pod czempińską sceną wielbicieli cięższego grania. Z czasem grupa w rock’n’rollowym stylu odwiedziła wielkopolskie miasta, festiwale oraz imprezy charytatywne. Na wspólnych scenach spotykaliśmy się z czołówką polskiej muzyki podczas koncertów z grupą Ogień, Proletaryat, Blade Loki, Farben Lehre czy Kazik Na Żywo.
O życiu to jest, po prostu – powiedział kiedyś wokalista Krzysztof ‚Klops’ Kubasik zaciągając się papierosem w ciemnym zakątku baru. Nie można lepiej zdefiniować treści utworów Stefy, która bez zbędnego owijania w bawełnę mówi jak jest.
===================
Zodiak – Kosmos jest w Nas
Zespół istnieje od 2016 roku i powstał w przypływie fali sprzeciwu wobec stagnacji i konformizmu. Od początku chcieliśmy zawracać uwagę na ważne aspekty życia, które niekoniecznie zamykają się w okręgu popularnych powieści o miłości. Ilustrowanie tych, częstokroć pomijanych elementów życia, budujemy przy pomocy dźwięków, które są odzwierciedleniem naszych własnych przeżyć i historii, będących budulcem tożsamości.
Tworzymy zgraną kompanię złożoną z czterech facetów o tak różnych osobowościach, że dopełniają się doskonale. Jako zespół jesteśmy facetem idealnym.
Fascynuje nas muzyka nieoznaczona, trudna do zamknięcia w stałym schemacie. Jednocześnie w zespole walczą ze sobą dwa żywioły czyli poukładany, matematycznie wręcz wyważony klawiszowiec i wokalista Damian Mendlikowski oraz wzburzony i nieokiełznany jak fale sztormu rozbryzgiwane o skały norweskich fiordów gitarzysta. Te postaci wspierane przez dwie frakcje – dynamicznego i pełnego temperamentu perkusistę Tomasza „Dóhol” Duszczaka i zrównoważonego basistę Roberta „Leon” Tomkowiaka powodują, że każdy utwór posiada dominantę cech jego twórcy okraszoną swoistością reszty zespołu.
Najlepiej czujemy się na scenie przed publicznością, by czuć jak nasz przekaz płynie w kierunku publiki.
Miejsce: ck noweamore.

Szczegóły

Data:
20 stycznia
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/724407355722369/

Miejsce wydarzenia

CK Nowe Amore
Mickiewicza 33 (wejście od Sienkiewicza)
Poznań,
+ Google Map