Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wielkanocne zwiedzanie podziemi Fortu VI w Poznaniu, godz. 12 i 15 z przewodnikiem

30 marca - 12:00 - 17:00

Poszukaj zająca w fosie Fortu VI w Poznaniu.
Jako, że ostatnia sobota miesiąca wypada w marcu w dzień świąteczny, zapraszamy po drodze ze święconką, na wiosenny spacer z historią.
Tym razem zaczniemy od ekspozycji dawnych sprzętów kuchennych i gospodarstwa domowego związanych także z tradycjami wielkanocnymi a tematami wojskowymi zajmiemy się w drugiej kolejności.
Zwiedzanie z przewodnikiem, odbędzie się o godzinach:
12:00 i 15:00, natomiast Fort i ekspozycje będą otwarte do samodzielnego zwiedzania, w godzinach 12-17. Zapraszamy do zobaczenia Fortu i naszych zbiorów.
Fort VI, to najbardziej oryginalnie zachowany z poznańskich Fortów, z unikalnymi elementami wyposażenia, jak 56-tonowe pancerne stanowisko obserwacyjne.
Spacer z przewodnikiem potrwa ok. dwóch godzin a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń koszarowych, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego, ponad poł kilometra podziemnych korytarzy oraz spacer fosą fortu.
Oprócz stałej ekspozycji, dotyczącej fortyfikacji i militariów, do zobaczenia będą wystawy starych maszyn, sprzętów gospodarstwa, makiety kolejowe, skład kolonialny.
Ekspozycja zajmuje juz 17 pomieszczeń.
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 20 zł, dzieci 15 zł.
Płatne na miejscu, bez zapisów.
Na miejscu możliwość nabycia pamiątek, map i planów różnych twierdz oraz mapki Fortu VI z opisem.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane. ????
Parking przed bramą fortu. Jest miejsce dla rowerów.