Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Święty Spokój: Warsztaty fotograficzne z @daszkow

5 lipca, 2022 - 18:00 - 20:00

W świecie kiedy każdy robi zdjęcia, my chcemy nauczyć się robić je dobrze. Poznać podstawy, posłuchać kogoś doświadczonego, nauczyć się praktyki. Cztery spotkania to dużo, żeby poznać świat fotografii, pewnie mało, żeby osiągnąć wymarzony poziom wiedzy.
Razem z @daszkow zapraszamy na cykl czterech warsztatów fotograficznych na Świętym Spokoju, które będą odbywać się co dwa tygodnie, przez całe wakacje. Uchylamy drzwi do świata fotografii, zarażamy pasją. Szczegółowy plan zajęć poniżej:
05.07
– wstęp do podstaw fotografii
– trójkąt ekspozycji: przesłona
– wstęp do rozpoczęcia własnego projektu fotograficznego
19.07
– trójkąt ekspozycji: czas naświetlania
– tryby fotograficzne
– rodzaje obiektywów
– konsultacje projektu fotograficznego
02.08
– trójkąt ekspozycji: ISO
– kreatywne użycie smartfona w fotografii
– konsultacje projektu fotograficznego
– retusz
– RAW vs JPG
16.08
– rodzaje oświetlenia w fotografii
– kompozycja fotografii
– prezentacja projektu fotograficznego
– Q&A
Koszt udziału w warsztatach:
50 PLN / 1 spotkanie
Zapisy:
swiety.spokoj21@gmail.com lub bezpośrednio w linku do zakupu wejściówki (start sprzedaży od czwartku 30.06)
Krystian Daszkowski jest absolwentem Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego zdjęcia ukazywały się m.in. na łamach takich pism jak Vogue UK, Wysokie Obcasy, Neewsweek, K MAG, Newonce, Jazz Forum, Kultura u podstaw, fotoroom.com.
Wykorzystuje medium fotografii zarówno w kontekstach związanych ze sztuką współczesną, jak i z jej społecznymi wymiarami funkcjonowania. Płynnie balansuje pomiędzy obszarami fotografii i dziennikarstwa – co przejawia się w zróżnicowanych aktywnościach, których podejmuje się jako fotograf (prace prezentowane w galeriach, dokumentacja wydarzeń kulturalnych, działalność popularyzatorska i edukacyjna, również w ramach kolektywu Ostrøv). W swoich pracach często podejmuje tematy związane z życiem codziennym, relacjami rodzinnymi, wykluczeniem, materialnym zapisem pamięci, ale także z meta-refleksją nad fotografią jako medium.