Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Solo na Szelągu 42 // JOÃO DE SOUSA (Portugalia)

22 lipca, 2022 - 20:00

I dobrnęliśmy w naszym Ohrodzie Pełnym Kultury do nr. 42. Czy to oznacza koniec na ten rok? Hmmmm… Lepiej śledźcie nasze sociale, bo różnie może się zdarzyć….
Ale teraz skupmy się na 22 lipca i naszym gościu z Portugalii. João de Sousa – od 2006 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ceniony wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem, world music czy muzyką alternatywną, swobodnie oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae – przekształcając ich elementy na własny muzyczny język.
Współpracował, m.in.: z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, czy z Arielem Ramirezem.
João de Sousa ma na swoim koncie trzy autorskie płyty. Jego piosenki znalazły się również na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7” oraz w albumie „Siesta vol. 11” Marcina Kydryńskiego. W roku 2021 ukazał się najnowszy album artysty: Furacão [Huragan]. Furacão jest płytą, na której João de Sousa objawia lżejszą i bardziej roztańczoną część swej osobowości, nie rezygnując w żadnej mierze ze szczerości, która cechuje całą jego artystyczną twórczość.
Podczas solowego koncertu na Szelągu João de Sousa zaprezentuje utwory zarówno z albumu „Furacão”, jak i z albumu „Fado” nagranego z Bastarda Trio. Ale to nie wszystko – pojawi się też kilka niespodzianek przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.
Zapraszamy!
WSTĘP WOLNY!!!

Szczegóły

Data:
22 lipca, 2022
Godzina:
20:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/784456926254798/

Miejsce wydarzenia

Ogród Szeląg
ul. Ugory 97
Poznań,
+ Google Map