Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Solo na Szelągu 40 // SZYMONMÓWI (Szymon Żurawski)

8 lipca, 2022 - 20:00

No i mamy w naszym cyklu SOLO NA SZELĄGU czterdziechę!
W tym odcinku: szymonmówi czyli Szymon Żurawski – wokalista, kompozytor i tekściarz, tworzący piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Początki jego artystycznej drogi związane są z graniem na ulicy, gdzie nabierał obycia scenicznego. Jednym z najważniejszych występów w dotychczasowej karierze Szymona było zaprezentowanie się przed publicznością katowickiego OFF Festivalu. Artysta w swoich tekstach inspiruje się szeroko pojętą popkulturą, w której szuka znanych tropów ‒ przetwarza je przez własną wrażliwość i prezentuje w świeżym wydaniu. Muzycznie oscyluje pomiędzy folkową balladą a romantyczną stroną rocka, wzmacniając swój przekaz charakterystyczną, wysoką barwą głosu.
17 września 2021 r. nakładem Mystic Production ukazała się płyta zatytułowana „Coś się zepsuło”. Muzyk nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych, jak przemoc domowa („Grochów” – teledysk do utworu powstał przy współpracy z Centrum Praw Kobiet), katastrofa klimatyczna („Najgorętsze lato w historii”) czy rosnące w siłę ruchy antynaukowe („Pieśń młodych foliarzy”).
W nagraniach krążka „Coś się zepsuło” gościnnie, oprócz członkini i członków zespołu Szymona, brali udział m.in. na klarnecie Magdalena Sowul (panilas), na skrzypcach Magdalena Laskowska (m.in. Podsiadło, The Dumplings, Ralph Kamiński) oraz Piotr Kolodyński (oysterboy). Producentem większości materiału na albumie jest SWIERNALIS.
„Dzikość serca” feat. Swiernalis: https://youtu.be/PLBgZHvAYDA
„Ostatni romantyczny zachód słońca” (LIVE): https://youtu.be/-41bNYWdBTY,
„Grochów”: https://youtu.be/9n1GQMcu8NY,
WSTĘP WOLNY!!!

Szczegóły

Data:
8 lipca, 2022
Godzina:
20:00

Miejsce wydarzenia

Ogród Szeląg
ul. Ugory 97
Poznań,
+ Google Map