Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śladami organiczników – spacer z przewodnikiem

22 kwietnia - 10:00 - 12:00

Po świętach zapraszamy na spacer powtórkowy!. Przewodnik (Magda) będzie czekał na zainteresowanych przy pomniku Karola Marcinkowskiego na Al. Marcinkowskiego, zakończenie planujemy na dziedzińcu PTPN.
W dobie deficytu autorytetów, zapraszamy na spacer śladami poznańskich organiczników, wielkich patriotów. Na trasie spaceru pojawi się m.in. sylwetka lekarza-społecznika, doktora Marcina, słynącego z dobroczynności Tytusa Działyńskiego, Hipolita Cegielskiego – prekursora przemysłu polskiego czy Edwarda Raczyńskiego – fundatora gmachu i księgozbioru Biblioteki Raczyńskich. Na Placu Wolności zatrzymamy się przy Bazarze – ośrodku polskości w XIX wieku. Zmierzając do Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk – niekwestionowanego autorytetu naukowego i organizatora życia politycznego, kilka chwil poświęcimy wzniesionemu ze składek społecznych Teatrowi Polskiemu. Wśród opowieści o wielkich Polakach-Poznaniakach nie zabraknie wspomnień o ich przywarach, czy drobnych ludzkich słabościach, wielkich i małych miłościach i przyjaźniach, bo chociaż oddani wielkiej sprawie byli zwykłymi-niezwykłymi ludźmi.
Spacery odbywają się w konwencji „freewalking tour” – wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Szczegóły

Data:
22 kwietnia
Godzina:
10:00 - 12:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/174239758827030/

Miejsce wydarzenia

Poznań
Poznań, + Google Map