Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PRZYBYŁ

8 grudnia, 2022 - 20:00 - 22:00

⚫ PRZYBYŁ ⚫
Poznań, 08.12.2022
godz. 20:00
Scena na Piętrze, Masztalarska 8
⚫ Po trzech latach od debiutanckiego albumu „Megafon”, zespół Sławomira Przybyła powraca do Poznania, aby zaprezentować nowy materiał. Podczas występu w Scenie na Piętrze muzycy wykonają prapremierowo najnowsze, niepublikowane wcześniej kompozycje Przybyła składające się na drugi album zespołu. Każdy koncert Przybyła to osobliwy muzyczny performance, oparty o improwizację oraz międzygatunkowy dialog.
⚫ PRZYBYŁ – to zespół Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski – wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa.
⚫ Zespół PRZYBYŁ to laureaci Festiwalu Fama 2017 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych 2018. W kwietniu 2019 roku PRZYBYŁ zakwalifikował się do finałów eliminacji do Pol’and’rock Festiwal. W 2020 roku zespół przygotował oprawę muzyczną do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w studio TVN w Warszawie na podstawie hymnu WOŚP-u – kompozycji Wojciecha Waglewskiego o tytule „Karnawał”.
⚫ Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Supportował między innymi Nosowską oraz takie zespoły jak: Muchy, Luxtorpeda czy Hańba.Występy zespołu PRZYBYŁ charakteryzuje osobliwa dramaturgia oraz improwizacja. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.