Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poznań: żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju

25 listopada - 18:30 - 20:00

**żONa – komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju**
Głośny, francuski przebój teatralny teraz także w Polsce! François to polityk z wieloma sukcesami, który startuje w wyborach na mera miasta. Doskonały plan zacznie się sypać w festiwalu kłótni i niespodziewanych rewelacji, które bawią do łez, a zarazem dają do myślenia.
François ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny – wizerunkowy wzór sukcesu. Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę François. Ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny – Rachon.
Komedia „żONa” jest od lat wielkim przebojem we Francji. Historia prowokuje do myślenia, a zarazem rozśmiesza do łez! Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji, miłości i tolerancji.
**Obsada:**
Renata Dancewicz
Piotr Polk
Justyna Fabisiak
Cezary Łukaszewicz/Michał Rolnicki
**Autor:** Jade-Rose Parker
**Tłumaczenie:** Irma Helt
**Reżyseria:** Adam Sajnuk
**Muzyka: **Michał Lamża
**Premiera 27 października 2022 w Małej Warszawie**
————————
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl – w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub fb-inquiry@biletyna.pl
This event has been created by https://biletyna.pl – in case of questions please contact us: @biletyna.pl or fb-inquiry@biletyna.pl

Miejsce wydarzenia

Collegium Da Vinci
gen. Tadeusza Kutrzeby 10
Poznań,
+ Google Map