Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poznań: Joanna Dutkowska BAND feat. Chuck Frazier

4 kwietnia - 19:00 - 20:30

**JOANNA DUDKOWSKA BAND feat. CHUC FRAZIER**
**Joanna Dudkowska** to kompozytorka, producentka, basistka, która współpracowała z tuzami polskiej sceny muzycznej. Chuc Frazier jest amerykańskim artystą pochodzącym z Houston w Teksasie. Kompilacja muzyki Joanny i Chuc’a to niezwykła dawka energii muzycznej i jedyne w swoim rodzaju show, które jest niecodziennym przeżyciem dla każdego widza.
Koncert określany jest jako swoista podróż po muzyce. Eklektyczny w warstwie gatunkowej zawiera elementy popu, bluesa, funku i jazzu. Autorskie utwory przeplatają się z nowatorskimi aranżacjami znanych utworów z repertuaru Michaela Jacksona, Prince’a, Boba Marleya, E. Claptona, Buddy Guya czy Juniora Wellsa.
**Wojciech Mann** o Joanna Dudkowska Band w Radiu Nowy Świat w audycji Manniak po omacku
” (…)Natychmiast wpadłem jak śliwka w kompot”
” (…) to jest znakomita basistka polska „
„(…)zabrzmiało tak znakomicie, że od razu popędziłem do programu Manniak po omacku żeby to wstawić „
„To jest z Poznania brzmienie, ale naprawdę jeżeli Państwo nie słyszeli Dudkowska Bandu to proszę bardzo uważnie teraz posłuchać, bo jest to kawał naprawdę doskonałego grania”
Joanna Dudkowska to basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wraz ze swoim zespołem Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier koncertuje w kraju i za granicą. Współpracowała m.in. Justyna Steczkowską, Robertem Chojnackim, Felicjanem Andrzejczakiem, Nikim Buzz’em, Urszulą, Nicolasem Zdankiewiczem, Bobby „Mercy” Oliverem. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej podczas m. in. Sopot Top of the Top, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge w Memphis w stanie Tennessee, USA, Bass&Beat Festival, Rawa Blues Festival czy Suwałki Blue Festival. Można ją również zobaczyć w programach telewizyjnych (w charakterze basistki): „Jaka to melodia” czy ”Szansa na sukces”. Od 2014r. przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce, w swojej kategorii, najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues”. Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Nikim Buzz’em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. W 2015 roku wzięła udział w nagraniu płyty B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa,w której brali udział czołowi gitarzyści polscy m.in. Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffmann, Jerzy Styczyński. W 2016 roku wzięła udział w nagraniu nowej płyty Roberta Chojnackiego razem z takimi muzykami jak Jacek Królik czy Ryszard Sygitowicz. W 2016 założyła projekt „Kolęda jest kobietą” krzewiący polską kulturę i tradycję kolędową. W 2021 roku, razem z Felicjanem Andrzejczakiem, nagrała teledysk i ponownie linię basową, do utworu Jolka, Jolka pamietasz. W lipcu 2018r. ukazała się jej solowa płyta “Bass&Cello LIVE” a w 2022 r płyta Joanna Dudkowska BAND ft. Chuc Frazier LIVE. W 2022r. nagrała również płytę „Norwid na Winylu.” razem z zespołem Sambor Dudziński TRio. Płyta została wydana przez Mazowiecki Instytut Kultury i ukazała się w limitowanej wersji. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie „Basista”. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis „BassTheWorld”, „Bass Players United” czy niemiecki magazyn dla basistów „Bass Quarterly”. Jej teledysk „Preludium” ma ponad milion wyświetleń. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie „Basista”. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis „BassTheWorld”, „Bass Players United” czy niemiecki magazyn dla basistów „Bass Quarterly”. Jej teledysk „Preludium” ma ponad milion wyświetleń. Współpracuje z Warszawskim Teatrem Syrena w musicalu „SIX” a w 2023 roku podpisała umowę z Warner Music Poland i w tym samym roku wydała piosenkę „What Did You Dream” pierwszy singiel promujący jej autorską płytę oraz płytę „Kolęda jest Kobietą”
Chuc Frazier jest amerykańskim artystą pochodzącym z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat, a przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny’ego Sharrocka. Występował na całym świecie. Polska publiczność po raz pierwszy mogła zapoznać się z jego twórczością w roku 1995 podczas Rawa Blues Festiwal. Od tego czasu Chuc Frazier bywał w Polsce kilkakrotnie i grał z wieloma muzykami i zespołami, m.in. z Easy Rider, Arturem Malikiem, Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Rasmem Almashanem, Piotrem Żaczkiem. Występował na Augustowski Blues Festiwal, Blues Express Festiwal, Bluesowo, Blues nad Obrą czy Krakowskie Noce Jazzowe. Chuc prezentuje nowy, interesujący i oryginalny styl muzyczny, łącząc elementy bluesa, reggae, techno, hip-hop’u i metalu. W styczniu 2024 Chuc Frazier został ogłoszony najlepszym wokalistą bluesowym w ankiecie magazynu Twój Blues.
Skład:
Joanna Dudkowska – gitara basowa, fretless, bass station, wokal
Chuc Frazier – gitara elektryczna, wokal
Mateusz Urbaniak – hammond, piano
Mikołaj Lisowski – perkusja
Tomasz Maciejewski – realizator dźwięku
————————
To wydarzenie zostało utworzone przez portal https://biletyna.pl – w razie pytań prosimy o kontakt: @biletyna.pl lub fb-inquiry@biletyna.pl
This event has been created by https://biletyna.pl – in case of questions please contact us: @biletyna.pl or fb-inquiry@biletyna.pl

Miejsce wydarzenia

Rusałka Restauracja – widok ze smakiem
Golęcińska 27
Poznań,
+ Google Map