Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NIEZIEMSKIE HISTORIE I PIOTR BASIŃSKI 04.07 I PLAŻA WILDA I WSTĘP FREE

4 lipca, 2022 - 20:00 - 22:00

Rozpoczynamy „Lato z duchami”, czyli kolejne spotkania z cyklu „Nieziemskie Historie”. W lipcu będziecie mogli się dowiedzieć o zjawiskach paranormalnych.
💬„Niedzielny pogrom duchów”
👤 Piotr Basiński z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
Nasz gość zabierze Was w fascynującą podróż po najstraszniejszych miejscach w Wielkopolsce. Wspólnie z nim odwiedzicie opanowane przez duchy zamki, tajemnicze okolice, gdzie kusi sam diabeł Rokita. Dowiecie się m.in. dlaczego wzniesienie w Czerwonaku nazwane zostało Górą Anny lub Dziewiczą Górą, albo gdzie Napoleon Bonaparte skosztował ze studni wybornego szampana. Nie zabraknie też opowieści o tajemniczej białej damie z Biedruska, która – jak podają zapiski już sprzed prawie 100 lat – kilka razy do roku, w noc księżycową z zamurowanej komnaty, przechodzi przez salony, korytarze, wyjdzie na taras zamkowy, spojrzy na srebrną toń Warty i zniknie w siwych oparach i mgłach unoszących się nad lasami czy łąkami.
Dla naszych gości mamy też mały prezent od Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Starostwa Powiatowego w Poznaniu, czyli „Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów i nie tylko – szlakiem legend powiatu poznańskiego”.
Piotr Basiński – ekspert z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, gdzie zajmuje się promocją oferty turystycznej powiatu poznańskiego i pozostałych gmin sąsiadujących z Poznaniem, miłośnik i tropiciel ciekawych historii z regionu, autor książki „Co w trawie piszczy. Legendy i opowieści parków krajobrazowych Wielkopolski” (do pobrania tutaj: https://www.zpkww.pl/publ/publikacje-dla-dzieci).

Szczegóły

Data:
4 lipca, 2022
Godzina:
20:00 - 22:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/490717096156042/

Miejsce wydarzenia

Plaża Wilda Eco Village
Piastowska 71
Poznań,
+ Google Map