Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NIEZIEMSKIE HISTORIE I AGNIESZKA ŁUKASZYK

6 czerwca, 2022 - 20:00

W maju było nieziemsko, a w czerwcu będzie magicznie ✨ W tym miesiącu przechodzimy do tematu – “Czary mary i zaklęcia”!
Nasza gościni to najprawdziwsza współczesna wiedźma i uzdrowicielka, która podczas spotkania przygotuje miłosne napary i eliksiry w sam raz na czerwcową Noc Świętojańską.
Będą opowieści o prastarych słowiańskich zwyczajach, nieco nawiązań do źródeł pisanych, archeologii, znalezisk i miejsc związanych z kultem, bogami oraz magią u dawnych Słowian.
Poznacie także nieco kultury ludowej i dowiecie się, jakich roślin używano dawniej do ziołolecznictwa! Zdradzimy Wam, że poznacie także przepis na tajemny napój na bazie ziół.
Jak rzucać uroki, rozkochać w sobie mężczyznę, leczyć rany czy przeprowadzać rytuały magiczne wzmacniające płodność i męskość?
W każdym przepisie i opowieści każdy znajdzie coś dla siebie.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Łukaszyk! Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Instytutu Prahistorii UAM. Pasjonatka wszelkiego rzemiosła! Interesuje się fotografią, florystyką, tkactwem, garncarstwem czy farbowaniem tkanin. Autorka książki “Wierzchowce Bogów”, a także wielu artykułów o charakterze naukowym oraz popularnonaukowym z zakresu wczesnego średniowiecza czy wierzeń dawnych Słowian.

Szczegóły

Data:
6 czerwca, 2022
Godzina:
20:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/537287381213129/

Miejsce wydarzenia

Plaża Wilda Eco Village
Piastowska 71
Poznań,
+ Google Map