Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Midsommar (wersja reżyserska) w Pałacowym!

22 września, 2022 - 20:00

Z okazji premiery nowego niepokojącego filmu z Florence Pugh postanowiliśmy przypomnieć ostatni niepokojący film z Florence Pugh. W wersji uważanej przez niektórych za jedyną słuszną.
Zapraszamy na specjalny pokaz reżyserskiej wersji „Midsommar. W biały dzień” Ariego Astera.
Opis filmu:
Obrzędy czas zacząć…ponownie.
Ari Aster, jeden z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, przedstawia reżyserską, trzygodzinną odsłonę mrocznej baśni „Midsommar. W biały dzień”. W rozszerzonej o dodatkowe sceny wersji filmu, twórca skupia się na analizie rozpadającego się związku Dani (Florence Pugh) i Christiana (Jack Reynor) oraz rytuałach odbywających się w sielskiej, szwedzkiej osadzie.
Reżyserska wersja „Midsommar. W biały dzień” została sprowadzona do Polski na specjalne życzenie widzów przez firmę Gutek Film.
Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.
Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył oniryczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy: Florence Pugh („Lady M.”, „Małe kobietki”, „Czarna wdowa”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”), Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”, „Młodzi i przebojowi”) oraz William Jackson Harper („Dobre miejsce”, „Love life”).
Język: angielski z polskimi napisami
MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ – WERSJA REŻYSERSKA, Ari Aster, USA, 2019, 168′.