Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maks Łapiński w KontenerART 26.07

26 lipca - 20:00

W ciemnych zakamarkach czeskich uliczek puszczał z telefonu swoje piosenki, rodzicom Dua Lipy, a francuska żandarmeria zgarnęła
go spod Wieży Eiffla, gdy grał tam koncert.
Wiecie już o kogo chodzi?
26 lipca na scenie Demostacji – Maks Łapiński z zespołem!
Opis wykonawcy:
Swoją pierwszą piosenkę napisał już w wieku 9 lat i tak zostało mu już do dzisiaj. Jednak jego muzyczna droga nie zawsze była usłana różami…
Aby kupić swoją pierwszą gitarę – czarnego chińskiego Squiera z przystawkami od meksykańskiego Fendera, Maks pomagał ludziom pielęgnując ich ogródki działkowe, na czym zupełnie się nie znał. Po liceum Maks zrobił sobie (trwający do dziś) gap year, podczas którego pracował jako animator hotelowy na wyspie Rodos. Tam dawał swoje pierwsze solowe koncerty, podczas których zabłysnął brawurowym wykonaniem przeboju I Love Rock 'N Roll zaśpiewanym w autorskiej odsłonie języka angielskiego, czyli bez znajomości tekstu… i to przed brytyjską publicznością!
Po powrocie Maks odbył eurotrip’a z gitarą pod pachą, podczas którego zagrał najkrótszy koncert pod wieżą Eiffla, zwieńczony interwencją francuskiej żandarmerii. Następnie zaprezentował się również w Mauerparku w Berlinie oraz innych europejskich krajach, takich jak Holandia, Grecja, Wielka Brytania czy Norwegia. Sprawdził się również jako muzyczny mediator związkowy, grając pod balkonem wybranki swojego znajomego, ratując związek pary przed rozpadem. Jednym słowem – nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a dowodem tego niech będzie fakt, że w pewnej ciemnej uliczce czeskiego miasta,Maks puszczał z telefonu swój numer rodzicom Dua Lipy.
2021 był dla Maksa naprawdę intensywnym rokiem, podczas którego artysta zagrał aż 52 koncerty. Aktualnie pracuje on nad swoim debiutanckim albumem, który powstaje w wyniku inspiracji jego osobistymi przeżyciami z ostatnich lat. Lada chwila światło dzienne ujrzy zapowiadający to wydawnictwo singiel „Lew” – opowieść o wolności, która może być jednocześnie blokadą przed otwieraniem się na nowe uczucia. Utwór ten ma już na swoim koncie wyróżnienie nagrodą Grand Prix na międzynarodowym festiwalu Carpathia Festival.
Skład zespołu:
Maks Łapiński – wokal
Tomasz Olszewski – bas/klawisze
Jakub Kałamaja – gitara
Mateusz Jakielski – perkusja