Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IKONY WIELKIEGO EKRANU: Jowita Budnik

16 lipca - 19:00

Ikony wielkiego ekranu to nowy cykl spotkań na Nocnym Targu Towarzyskim, podczas którego będziecie mieli okazję spotkać się z najciekawszymi przedstawicielkami polskiego kina 📽️
W ramach cyklu przyjadą do nas Jowita Budnik, Maria Mamona, Katarzyna Butowtt, Katarzyna Figura oraz Małgorzata Zajączkowska.
Już w niedzielę 16. lipca zapraszamy na spotkanie z Jowitą Budnik 🤞🏼
Karierę zaczęła ona jako jedenastolatka w filmie „Kochankowie mojej mamy”. Potem była na ustach wszystkich za sprawą szalenie popularnego serialu „W labiryncie”, w którym wcieliła się w niepokorną Martę. Nie było popularniejszej od niej młodej polskiej aktorki. Jednak mimo sympatii widzów i ciepłych głosów krytyki wycofała się z zawodu. Przez lata pracowała w agencji aktorskiej, opiekując się m.in. Agnieszką Grochowską. Ponownie dla kina odkryli ją Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze, u których triumfalnie powróciła na ekran w „Placu Zbawiciela” i „Papuszy”. Jej wszechstronny talent można podziwiać w najróżniejszych odsłonach: w kryminalnym „Jezioraku” była ciężarną policjantkę, w niezależnym „Po miłość / Por l’amour”, w którym romansowała przez internet, czy w familijnych „Tarapatach”, w których zagrała z dziecięcą obsadą.
👉🏼 Spotkanie poprowadzi Artur Zaborski, dziennikarz kulturalny publikujący w polskich, amerykańskich, kanadyjskich i szwedzkich mediach. Był redaktorem działu Film w portalu Onet.pl, a także redaktorem naczelnym portalu Stopklatka.pl. Wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej.Przez dziesięć lat pracy zawodowej rozmawiał z najwybitniejszymi przedstawicielami świata kina – m.in. z Nicole Kidman, George’em Clooneyem, Tildą Swinton, Penélope Cruz, Melem Gibsonem czy Winoną Ryder.
✔️ Wstęp wolny!