Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Herbaty Zaparzaj 2023 // Zaparzaj 2023 Tea Festival // Poznań

26 sierpnia - 10:00 - 27 sierpnia - 20:00

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Zaparzaj 2023, w trochę cieplejszym terminie, ale w tym samym miejscu. Widzimy się już w ostatni weekend sierpnia w Ogrodzie Szeląg w Poznaniu!
Tegoroczna impreza odbywać się będzie pod hasłem „Herbata bez granic!”.
Ma to dla nas dwojakie znaczenie, z jednej strony chcemy tegorocznym programem pokazać Wam jak wiele oblicz ma herbata w różnych kulturach i krajach. Spodziewajcie się wiele punktów o herbacie w Polsce, Indiach, Ukrainie, Japonii i nie tylko.
Z drugiej chcemy pokazać, że herbata pozwala zmniejszać dystans między ludźmi, wydarzenie pozwala poznać wielu herbaciarzy, nie tylko z Poznania, nie tylko z Polski!
Granica… tak często staje się powodem konfliktów, sporów, nieporozumień, nienawiści, agresji i śmierci. Zarówno w ujęciu rzeczywistym jak i metaforycznym, znacznie częściej dzieli niż jednoczy; częściej też wywołuje lęk niż poczucie bezpieczeństwa.
Chcemy pić herbatę i nią gościć wszystkich – nie wyznaczając granic. Gdyż herbata łączy, a nie dzieli. Sama w sobie przekracza granice różnic kulturowych, religijnych, społecznych… Sama w sobie jest ponad naszymi uprzedzeniami, lękami i krytyką. To ona wzbija się ponad politycznym chaosem, egocentrycznym światem i niesprawiedliwymi osądami. Podążajmy więc za Nią – przekraczajmy granice by się jednoczyć, by nie oceniać, nie bać się i być po prostu szczęśliwi. Przyjdź – ugościmy Cię HERBATĄ BEZ GRANIC!
„Co jest najwspanialszą rzeczą dla ludzi, którzy tak jak ja, podążają drogą herbaty?
Moja odpowiedź brzmi: jest nią wspólnota między gospodarzem, a gościem, łącząca obydwa serca. Przy wspólnej filiżance herbaty odczuwasz jedność z przyrodą i odnajdujesz spokój.” – Soshitsu Sen
Na Festiwalu czekają Was:
🍵 degustacje herbaty
🍵 warsztaty herbaciane
🍵 prelekcje o herbacie, kulturze herbaty itp.
🍵 warsztaty z tematyki ceramicznej
🍵 wystawcy herbaciani
🍵 wystawcy ceramiczni
🍵 integracje
🍵 koncerty
i nie tylko!
W razie pytań piszcie!
Więcej informacji na zaparzaj.pl

Miejsce wydarzenia

Ogród Szeląg
ul. Ugory 97
Poznań,
+ Google Map