Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Droga Krzyżowa w Forcie VII

7 kwietnia - 04:00

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, na terenie której znajduje się Fort VII, zaprasza Wielkopolan do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 7 kwietnia w Wielki Piątek. Rozpocznie się ona o godzinie 4:00 rano przy skrzyżowaniu ulic Polska i Nowina, skąd procesja wyruszy do Fortu VII.
W miejscu, w którym hitlerowskie Niemcy uruchomiły pierwszy w okupowanej Polsce obóz koncentracyjny, zabrzmi przejmująca modlitwa. Uczestniczący w niej wierni, wspominający męczeńską śmierć Chrystusa, skierują swoje myśli także ku tysiącom osób zamordowanych w katowni będącej Golgotą Wielkopolski, prosząc Boga o obdarzenie ich łaską wiekuistego spokoju. Droga Krzyżowa rozpoczynająca się przed nastaniem świtu i prowadząca przez miejsce cierpienia tysięcy Wielkopolan w sposób niezwykle wymowny podkreśla, iż tak jak męka Chrystusa była ceną za otwarcie dla nas wrót do wiecznej światłości i zbawienia, tak samo żyjącym współcześnie Polakom nie byłoby dane cieszyć się światłem wolności, gdyby nie poświęcenie ludzi, których służba dla Rzeczypospolitej zakończyła się śmiercią w Forcie VII.
Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej organizowanej o tak wczesnej porze, w porannym chłodzie, dla wielu osób może okazać się wyzwaniem. I o to chodzi! Szczególny dzień i szczególne miejsce zobowiązują… Droga Krzyżowa w Forcie VII jest piękną oznaką religijności i ważnym elementem wielkopolskiej tradycji.

Szczegóły

Data:
7 kwietnia
Godzina:
04:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/752015103170720/

Miejsce wydarzenia

FORT VII
ul. Polska
Poznań,
+ Google Map