Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bajzel w KontenerART – koncert

24 sierpnia, 2022 - 20:30 - 22:00

Bajzel to artysta awangardowy, przełamujący konwenanse w sztuce, ekscentryczny One Man Band. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Będąc na jego koncercie doświadcza się wybuchu muzycznej energii. Jeden człowiek za pomocą zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Znany z wysoce charyzmatycznych i energetycznych koncertów, które przysporzyły mu wielu fanów w całej Polsce.
Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie POGODNO, połowa składu Babu Król, część składu Nowej Fali Polskiego Dansingu. Grał trasy z Lao Che, Kasią Nosowską, Strachy na Lachy. Występował na takich festiwalach jak: Heineken Opener, OFF Festival, Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW (USA).
19go kwietnia 2021 artysta powrócił z 6. solową już odsłoną swojej niezwykle charakterystycznej twórczości muzycznej pod nazwą „PARARAJ”. Album jeszcze przedpremierowo zapowiedziały trzy single: odważna aranżacyjnie wersja słynnej piosenki Ireny Santor „Już nie ma dzikich plaż”, zachowana w post apokaliptycznym klimacie „Łza” oraz dla przełamania dwóch poprzednich sentymentalnych utworów, energiczny i przewrotny”Film”. Album wzbudził duże zaciekawienie zarówno wśród słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych, na co wskazuje liczna ilość wywiadów, audycji poświęconych płycie oraz typowanie “Pararaj” na płytę miesiąca/tygodnia.
„Płyta popełniona (jak to Bajzel ma w zwyczaju) z dziecięcą wrażliwością. Kolorowa, eklektyczna, teatralno-cyrkowa. W dwójnasób pogodna, bo z jednej strony słońce wypełnia prawie każdy dźwięk i słowo. (…) Cyrk ze szczyptą melancholii. W pandemicznym burdelu – jak znalazł.” Hubert „SPIĘTY” Dobaczewski
Wstęp na koncerty jest darmowy.
Zapraszamy! ✌️
Dofinansowano z budżetu Miasta Poznania w ramach realizowanego projektu „Aktywator – kultura dla przestrzeni, przestrzeń dla kultury”.